KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı

KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı detayları...

21 Aralık 2017 Perşembe 18:11

Değerli Okurlarımız KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programını inceliyoruz.PROGRAMIN AMACI VE GEREKÇESİ
 
- Ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması,
 
-  KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi,  amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesidir.
 
DESTEK UNSURLARI
 
Destek unsurları, Proje Teklif Çağrısı özelinde konunun özelliği dikkate alınarak değişiklik arz edecektir.


DESTEKLENECEK PROJE GİDERLERİ
 
- Program kapsamında desteklenecek proje giderleri Proje Teklif Çağrısında belirlenir ve belirlenen esaslar dahilinde desteklenecek proje giderlerine Kurul karar verir. Ancak; gayrimenkul alım, bina inşaat, tefrişat, taşıt aracı alım ve kiralama, proje ile ilişkilendirilmemiş personel giderleri ve diğer maliyetler ile vergi, resim ve harçlar, sosyal güvenlik primleri desteklenmez.
 
- Personel giderleri, net ücret (asgari geçim indirimi, ikramiye, prim vb. ek ödemeler hariç) üzerinden desteklenir.
 
- Proje kapsamında desteklenmesi uygun görülen gider grupları toplamı ile destek türleri, Proje Teklif Çağrısında belirlenen üst limit, oran ve varsa gider kısıtlarını geçmeyecek şekilde Kurul tarafından belirlenir.

Bu destek programı kapsamında hazırlanan KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı dökümanı sizlere bütün sorularınızın cevabını verecektir.
Önemli Dökümanlar:

1. KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı​

Devlet tarafından verilen bu destekten yararlanma başvurusu yapmak için tıklayınız.

Bu destek programı hakkında daha detaylı bilgi almak için(KOSGEB sayfasına gitmek) tıklayınız.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.