Islah Amaçlı Süt İçeriğinin Belirlenmesi Desteklenmesi

Hayvan başı ödeme Islah Amaçlı Süt İçeriğinin Belirlenmesi Desteklenmesi hakkında detaylı bilgi haberde...

Islah Amaçlı Süt İçeriğinin Belirlenmesi Desteklenmesi
25 Aralık 2017 Pazartesi 10:14


ISLAH AMAÇLI SÜT İÇERİĞİNİN BELİRLENMESİ DESTEKLENMESİ
 

 1. 2013 yılında başlamıştır.
 2. Ankara, Balıkesir, Bursa, İzmir ve Tekirdağ illerinde uygulanmaktadır.
 3. Destekleme yılının 31 Aralık günü en az 10 baş saf ırk ineğe veya en az 10 baş destekleme alabilecek ineğe sahip, soy kütüğüne kayıtlı yetiştiricilere yılda bir kez ödeme yapılmaktadır.
 4. Analizler, Islah Amaçlı Süt Analizi Yapan ve doğrudan E-Islaha veri aktaran laboratuvarlarda yapılmalıdır.
 5. Yetiştiriciler, her bir inek için süt analizini ilgili mevzuatta belirtildiği şekliyle (geçerli ve asgari analiz sayısı; yağ, protein oranları ile somatik hücre sayısının geçerli oranlarda olması) destekleme yılının 31 Aralık tarihine kadar yaptırır.


 
Süreç:

 1. Anaç sığır desteklemesine müracaatı olan yetiştiriciler, bu desteklemeye de müracaat etmiş sayılır. Ancak, Hastalıklardan Ari İşletmeler anaç sığır desteklemesinden faydalanamadığı için bu desteklemeye başvuru yapılması gerekmektedir.
 2. Hatalıklardan Ari işletmeler, tebliğin yayınlanmasından itibaren destekleme yılının sonuna kadar üyesi bulunduğu yetiştirici örgütüne dilekçe ile başvuruda bulunur.
 3. Yetiştirici örgütü, üyelerinin başvuru dilekçeleri doğrultusunda destekleme yılının Aralık ayı içerisinde ekli müracaat dilekçesi ile il/ilçe müdürlüklerine müracaatta bulunur. Son başvuru tarihi 31 Aralık olup, bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılır.
 4. Müracaatlar, destekleme yılını takip eden yılın önce 15 Ocak, eksiklik ve hatalar var ise 15 Şubat tarihine kadar E-Islah veri tabanına yetkili il/ilçe müdürlüğü personeli tarafından kaydedilir.
 5. 31 Aralık tarihli E-Islah ve TÜRKVET ile takip eden yılın 15 Ocak tarihli E-Islah veri tabanı kayıtlarından, kararname ve tebliğde yer alan hususlar doğrultusunda, destekleme yılını takip eden yılın en geç Ocak ayının sonuna kadar E-Islahtan askı listeleri (İcmal 1) yayınlanır.
 6. 31 Aralık tarihli E-Islah ve TÜRKVET ile takip eden yılın 15 Şubat tarihli E-Islah veri tabanı kayıtlarından,  kararname ve tebliğde yer alan hususlar doğrultusunda, hak ediş listeleri (İcmal 2) destekleme yılını takip eden yılın en geç Şubat ayının sonuna kadar E-Islahtan yayınlanır.
 7. İl/İlçe müdürlüklerince incelenen ve onaylanan hak edişler (İcmal 2) destekleme yılını takip eden yılın en geç Mart ayının sonuna kadar HAYGEM’e gönderilir.
 8. Nisan ayı içerisinde HAYGEM tarafından ödeme cetvelleri hazırlanır, ilgili birimlere gönderilir.
 9. Destekleme ödemesi, destekleme yılını takip eden yılın Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilir.  
  Yorum Ekle
  İsim
  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
  Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.