Hayvancılık aşılama desteği

Hayvan yetiştiricilerine verilen aşılama desteği...

Hayvancılık aşılama desteği
23 Aralık 2017 Cumartesi 11:57

Bakanlıkça verilen destekBaşvuru Süreçleri​

​Bakanlıkça programlanan aşı uygulamalarında uygulayıcıların desteklenmesi o yılın Tarımsal Desteklemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı ve Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği doğrultusunda yapılmaktadır.
Hayvan hastalıkları ile mücadelenin serbest veteriner hekimlerinde katkıları ile daha etkin bir şekilde yapılabilmesi için, uygulayıcılara yönelik programlı büyükbaş ve küçükbaş şap, brusella ve büyükbaşlara uygulanan sığırların nodüler ekzantemi aşılamalarında, aşılanan hayvan başına aşağıdaki tabloda yer alan birim fiyatlar üzerinden "Programlı Aşı Uygulamaları Desteği" yapılmaktadır.​Bakanlıkça belirlenen programlı aşılama kampanya dönemlerinde uygulanan aşılar için destekleme verilmektedir. Bakanlıkça programlanan aşılamalar öncelikle resmi veteriner hekim, veteriner sağlık teknikeri/teknisyenleri tarafından gerçekleştirilir. İl/ilçe müdürlüğünün personel ve iş durumu programlı aşılamaların gerçekleştirilmesi için yetersiz ise il müdürlüğü ile veteriner hekimleri odası arasında yapılacak protokol çerçevesinde programlı aşılamalar yaptırılabilir.

Destekleme ödemesinden yararlanılabilmesi için, Veteriner Hekimleri Odası Programlı Aşılamalarda Uygulayıcıların Destekleme Müracaat Formu ile il müdürlüğüne başvuru yapar. Müracaat formu ekinde, serbest veteriner hekimlere ait Hayvanların Tanımlanması ile Veteriner Biyolojik Ürün Uygulama Ücreti Makbuzunun aslı, her bir serbest veteriner hekim için hazırlanan Programlı Aşılamalarda Uygulayıcıların Hak Ediş Belgesi ve veteriner hekimleri odasının Düzenlediği İcmal Formu bulunmalıdır.

Serbest veteriner hekimlere destekleme ödemesi yapılmak üzere Veteriner Hekimleri Odası adına tek bir Programlı Aşılamalarda Uygulayıcıların Hak Ediş Belgesi il müdürlüğü tarafından tanzim edilir, protokol ve Programlı Aşılamalarda Uygulayıcılar İçin Düzenlenen İcmal Formu ile birlikte Bakanlığa gönderilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.